Najbolj nevarna žival v gozdovih Triglavskega narodnega parka
Tako otroci kot odrasli, ki obiščejo Triglavski narodni park ali naše dogodke, nam pogosto zastavijo vprašanje, katera je najbolj nevarna žival v gozdovih Triglavskega narodnega parka.
O naravi se največ naučimo med raziskovanjem le-te. V želji, da bi vsak otrok vsaj enkrat obiskal območje edinega narodnega parka v Sloveniji in z mislijo, da le pristen stik učenca z naravo vodi v kasnejše odgovorno ravnanje do narave in ljudi v odrasli dobi, smo sodelavci področja za okoljsko vzgojo pripravili različne aktivnosti za otroke, mlade in mlade po srcu.
Triglavska zakladnica je spletna učilnica z zanimivimi in interaktivnimi učnimi vsebinami. Namenjena je ozaveščanju širše javnosti o pomenu varstva narave, ohranjanju biodiverzitete in kulturne dediščine Triglavskega narodnega parka.
Nastala je v okviru projekta LIFE NATURAVIVA – Biodiverziteta umetnost življenja. S pomočjo projekta Sodelovanje med LAS-i: Približajmo Unescova biosferna območja prebivalcem našo Triglavsko zakladnico bogatijo tudi vsebine iz Biosfernega območja Kras in porečje Reke ter Biosfernega območja Kozjansko in Obsotelje.
Skupnost šol Biosfernega območja Julijske Alpe (UNESCO MAB) je prva tovrstna povezava osnovnih šol in upravljavca zavarovanega območja v tako velikem obsegu in na tako izredno pomembnem območju, kot sta Triglavski narodni park in Biosferno območje Julijske Alpe.
Skupnost šol vključuje 39 osnovnih šol. Povezuje več kot 7.000 osnovnošolcev ter ravnateljev in učiteljev v skrbi za Triglavski narodni park in njegovo vplivno območje.
Tako otroci kot odrasli, ki obiščejo Triglavski narodni park ali naše dogodke, nam pogosto zastavijo vprašanje, katera je najbolj nevarna žival v gozdovih Triglavskega narodnega parka.
Izšla je že nova, že 10. številka časopisa za učence Skupnosti šol Biosfernega območja Julijske Alpe (BOJA). V njej boste med drugim pobliže spoznali gamsa, ki je najbolj značilna žival naših gora.