Od Pocarjeve domačije se odpravimo na kratek sprehod v smeri Mojstrane. Že takoj za prvim ovinkom, po 80 metrih hoje, se nam odpre pogled proti dolini Krma. Oblika doline nam takoj pove, da je ledeniškega nastanka.
Raziskujemo dediščino ledenika, zato nadaljujemo pot. Po 200 metrih hoje pridemo do hudourniške struge, ki jo obdaja gozd. Dobro se vidi, kako je gozd zaradi hudournika občasno poplavljen. Včasih je tako visok, da si moramo čezenj pomagati s preprosto leseno brvjo. Naprej ob poti lahko opazujemo travnike, ki jih ljudje pokosijo, ali pa na njih pasejo živino. Zanimive so tudi njive, ki so polne kamenja. Ležijo namreč na materialu, ki ga je odložil ledenik (morena). V zemlji je ogromno manjših in večjih kamnov.
Kmalu prispemo do travnika, ki se že na prvi pogled razlikuje od vseh drugih naokoli. Je malo manj zelen kot sosednji travniki, trava ni tako visoka in med njo najdemo veliko različnih rastlinskih in živalskih vrst.
Ravno zaradi teh grbin takšne travnike imenujemo GRBINASTI TRAVNIKI. Nastali so iz najbolj finega ledeniškega materiala, ki ga je voda skupaj s kemičnimi procesi počasi oblikovala v male hribe in dolinice. Grbine so visoke okoli 1 m in široke od 1 do 3 m. Zaradi kmetovanja in enostavnejše košnje so veliko grbinastih travnikov v alpskih dolinah ljudje zravnali. Travnik je tako res laže pokositi s kosilnico, a pri tem uničimo značilno alpsko podobo travnika.
Za omenjeni grbinasti travnik pod Pocarjevo domačijo skrbijo nadzorniki Triglavskega narodnega parka. Pa ne tako, da ga stražijo pred nepridipravi, ampak ga enkrat letno pokosijo. Če bi namreč travniku postili prosto rast, bi se zarasel z lesenimi vrstami in zaplata s travami bi se počasi spremenila v gozd.
Grbinasti travniki so zanimivi tudi zato, ker na njih živijo različne vrste rastlin in posledično tudi živali … posebno tiste drobne – žuželke, pajkovci, polži in podobne. Med rastlinami najdemo vrste, ki sicer uspevajo mnogo višje v gorah npr. Clusijev svišč. Modra lepotica je tudi sicer v Sloveniji zavarovana rastlinska vrsta.
Na travniku najdemo tudi živorodno dresen. Ta gorska rastlina se razmnožuje na prav poseben način. Semena vzklijejo že na matični rastlini in na rastlini sami začnejo rasti nove majhne rastlinice. Brstiči nato odpadejo in se ukoreninijo. To je ena od prilagoditev na Alpam značilne dolge zime, močne vetrove ter skromno in tanko plast rodovitne zemlje.
Tam, kjer so grbinaste travnike zravnali, se po nekaj desetletjih spet začnejo pojavljati grbine. Material in naravni procesi so isti kot prej in pravzaprav ni razloga, da ne bi bilo tako.