Potok Martuljek čez strma pobočja in stene v zelo spreminjajočem se padcu skupaj premaga 500 metrov nadmorske višine.
Zgornji Martuljkov slap se spušča v treh stopnjah prek 110 metrov navpične stene. Pot do njega je sicer dokaj lahka, a če si želimo iti povsem pod slap, se moramo povzpeti preko izjemno zahtevnega odseka, zavarovanega s klini in jeklenicami. Potok nadaljuje pot preko planine Jasenje in kot Spodnji Martuljkov slap pade čez 50 metrov visoko steno v 400 metrov dolgo in ozko, v apnenec izoblikovano sotesko – Martuljkovo sotesko.
Te zanima, kdo je ustvaril sotesko Martuljek? Velikan, seveda! Legendo o velikanu Ledencu najdeš
Učne enote, ki so objavljene na portalu Triglavska zakladnica, je mogoče povezati z različnimi učnimi načrti.
4. razred:
DRU:
5. razred:
DRU:
6. razred:
GEO:
7. razred:
GEO:
8. razred:
GEO:
9. razred:
GEO:
"Analiza, evalvacija in uskladitev vsebin Triglavske zakladnice s programi in učnimi načrti za osnovne šole je bila izvedena z zunanjim sodelavcem, dr. Iztokom Tomažičem, avtorjem številnih gradiv za osnovnošolske naravoslovne predmete in predavateljem didaktike na Biotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani."
Biosferna območja so območja ekosistemov z bogato biotsko raznovrstnostjo. Namenjena so ohranjanju ekosistemov in njihove biotske raznovrstnosti ter spodbujanju trajnostnega razvoja ob vključevanju in sodelovanju lokalnega prebivalstva.
V Sloveniji so bila do leta 2018 opredeljena štiri biosferna območja:
V okviru projekta Sodelovanje med Las-i: Približjamo Unescova biosferna območja prebivalcem smo pripravili zanimive vsebine, ki bogatijo našo Triglavsko zakladnico.
»Za vsebino je odgovoren Javni zavod Triglavski narodni park. Organ upravljanja, določen za izvajanje Programa razvoja podeželja RS za obdobje 2014–2020, je Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano.«