Kras obarvajo s svojimi cvetovi številne zeli – med njimi navadna potonika, brstična lilija in krvavo rdeči klinček.
Z značilnimi dišavami zrak bogatijo številne rastline, kot na primer jesenček in kraški šetraj.
V vetru na suhih gmajnah valovi peresasta bodalica.
Jeseni kraška pokrajina zažari s številnimi grmi ruja in modro obarvano ametistasto možino. Ko samonikle rastline kot sta črni gaber in mali jesen pozimi izgubijo svoj listnati plašč, zakraljuje črni bor, s katerim so v drugi polovici 19. stoletja pogozdili bele kraške goličave.
NAMIG ZA OBISK
Učne enote, ki so objavljene na portalu Triglavska zakladnica, je mogoče povezati z različnimi učnimi načrti.
1. razred:
SPO:
2. razred:
SPO:
3. razred:
SPO:
4. razred:
NIT:
5. razred:
NIT:
6. razred:
NAR:
7. razred:
NAR:
9. razred:
BIO:
"Analiza, evalvacija in uskladitev vsebin Triglavske zakladnice s programi in učnimi načrti za osnovne šole je bila izvedena z zunanjim sodelavcem, dr. Iztokom Tomažičem, avtorjem številnih gradiv za osnovnošolske naravoslovne predmete in predavateljem didaktike na Biotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani."
Biosferna območja so območja ekosistemov z bogato biotsko raznovrstnostjo. Namenjena so ohranjanju ekosistemov in njihove biotske raznovrstnosti ter spodbujanju trajnostnega razvoja ob vključevanju in sodelovanju lokalnega prebivalstva.
V Sloveniji so bila do leta 2018 opredeljena štiri biosferna območja:
V okviru projekta Sodelovanje med Las-i: Približjamo Unescova biosferna območja prebivalcem smo pripravili zanimive vsebine, ki bogatijo našo Triglavsko zakladnico.
»Za vsebino je odgovoren Javni zavod Triglavski narodni park. Organ upravljanja, določen za izvajanje Programa razvoja podeželja RS za obdobje 2014–2020, je Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano.«