Na grebene in po njih so speljane zavarovane plezalne poti, ki si jih lahko lotijo le izkušeni gorniki. Vreme se na teh višinah hitro spreminja. Močan veter in sneg nista nič nenavadnega tudi za poletne mesece. Zaradi zmrzovanja vode v razpokah je svet zelo krušljiv in nestabilen. Pogoji za življenje so težki, vendar so tudi tu našle svoj prostor drobne rastline in vzdržljive živali.
Najvišje v gorah se pojavlja triglavska roža. Lepotici družbo delajo še alpska bilnica, blazinasta črvinka, triglavska neboglasnica, skorjasti kamnokreč in švicarski oklep. Za vse je značilna blazinasta razrast in izredno barvito cvetje. V razpokah najdemo našo edino zvončnico, ki ima stisnjeno ustje cveta. Zoisova zvončica. Še višje, kjer so pogoji za življenje skrajno nemogoči, preživijo le alge in lišaji, ki poraščajo surovi skalni svet.
V skalnih špranjah gnezdijo planinske kavke. Pogosto se spreletavajo okrog vrhov in spretno krmarijo v vetru. V strmem skalovju sta pogosta tudi planinski hudournik in skalni plezalček. Z malo sreče lahko opazimo planinskega orla.
Učne enote, ki so objavljene na portalu Triglavska zakladnica, je mogoče povezati z različnimi učnimi načrti.
1.razred
SPO:
2. razred:
SPO:
3. razred:
SPO:
4. razred:
NIT:
6. razred:
NAR:
7. razred:
NAR:
"Analiza, evalvacija in uskladitev vsebin Triglavske zakladnice s programi in učnimi načrti za osnovne šole je bila izvedena z zunanjim sodelavcem, dr. Iztokom Tomažičem, avtorjem številnih gradiv za osnovnošolske naravoslovne predmete in predavateljem didaktike na Biotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani."
Biosferna območja so območja ekosistemov z bogato biotsko raznovrstnostjo. Namenjena so ohranjanju ekosistemov in njihove biotske raznovrstnosti ter spodbujanju trajnostnega razvoja ob vključevanju in sodelovanju lokalnega prebivalstva.
V Sloveniji so bila do leta 2018 opredeljena štiri biosferna območja:
V okviru projekta Sodelovanje med Las-i: Približjamo Unescova biosferna območja prebivalcem smo pripravili zanimive vsebine, ki bogatijo našo Triglavsko zakladnico.
»Za vsebino je odgovoren Javni zavod Triglavski narodni park. Organ upravljanja, določen za izvajanje Programa razvoja podeželja RS za obdobje 2014–2020, je Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano.«